sonax
history2

از اتومبیل‌های میان رده تا لوکس، از اتومبیل‌های کلاسیک تا ماشین‌های مسابقه‌ای، وقتی صحبت از زیبایی و مراقبت از خودرو در میان باشد، سوناکس همیشه در کنار متخصصان و علاقمندان به خودرو است. تاریخچه SONAX به سال 1903 برمی گردد. در آن زمان ، فرانتس هافمن (پدر پدربزرگ مالک فعلی شرکت) سیلیس را که یک ماده معدنی فوق العاده برای جلا دادن به اجسام در مصارف خانگی است را در نووبورگ در دانوب استخراج کرد.

SONAX پیشگام در مراقبت از اتومبیل

پس از جنگ جهانی دوم ، فرانتس هافمن شروع به تولید محصولات مراقبتی کرد و نام “SONA” را برای محصولات مخصوص جلا دادن نقره در مصارف خانگی انتخاب کرد. همچنین برای محصولات مراقبت از اتومبیل ، حرف “X” را به عنوان مخفف کلمه WAX به انتهای SONA افزود و به این ترتیب “SONAX” متولد شد. در آن زمان تبلیغات با مفهوم امروزی معنایی نداشت، پس برای آغاز کار چهار نماینده سوناکس خودروهای خود را از محصولات سوناکس پر کرده و در سرتاسر آلمان شروع به فروش و معرفی محصولات به علاقمندان و مشتری‌های خود کردند.

Geschichte-SONA-Edel-Hartwachs

آغاز شکوفایی SONAX

Geschichte-Tankstelle

با جهش اقتصادی آلمان در اواسط دهه 1960، سوناکس اولین کارواش‌های کاملاً اتوماتیک را با تمیزکننده‌ها و محافظ‌های با کیفیت بالا راه اندازی کرد. در همان دوران ، توجه و مراقبت از خودرو میان مردم رایج شده بود و مردم بیشتر و بیشتر توانایی خرید اتومبیل‌های شخصی را پیدا میکردند. شست‌و‌شوی اتومبیل در روزهای شنبه به آیینی همگانی تبدیل شده بود و در نتیجه تقاضا برای محصولات مراقبت از اتومبیل به شدت افزایش یافت و موفقیت نام تجاری SONAX به همراه آن اتفاق افتاد. پس از آن SONAX محصولات دیگری را برای مراقبت از ماشین آلات کشاورزی، خودروهای سنگین، بخش جنگلداری، ساخت و ساز و دیگر صنایع عرضه کرد. و با جلب اعتماد مشتریان خود بر سر زبان‌ها افتاد

ایده‌های درخشان برای موفقیت‌های امروز و فردا

بخش تحقیقاتی SONAX به طور مداوم برای ارتقا محصولات خود در تلاش است و فعالیت‌های دائمی و نوآوری در محصولات موجب شده بارها و بارها توجه بازار را به سمت محصولات SONAX جلب شود. امروزه SONAX محصولات خود را به بیش از 100 کشور جهان عرضه میکند و سهم صادرات به بیش از 43 درصد رسیده است. در سراسر جهان، محصولات سوناکس دارای بالاترین کیفیت و “ساخت آلمان” هستند و کسب نتایج درخشان در آزمون ها و دریافت جوایز متعدد مهر تاییدی بر این ادعاست. علیرغم فعالیت و پیشرفت گسترده سوناکس از جلا دهنده نقره تا محصولات حرفه‌ای امروزی ، SONAX همیشه یک تجارت خانوادگی با ریشه های منطقه ای بوده است.

X